Akçay

Altınoluk'la beraber Edremit'in sahil şeridini meydana getiren Akçay, uzunluğu 5 km'i geçen kumsallarıyla tam anlamıyla bir plaj cenneti. Türkiye çapında ün kazanan plajları sebebiyle özellikle yaz aylarında birçok yerli turistin ilk adresi haline gelen Akçay, uygun fiyatlı tatil seçeneklerinden dolayı da rağbet görüyor. 

Edremit Körfezi'nin ortasında hilal biçiminde kıvrılan kumsallara sahip olan beldenin en popüler plajları merkez plajı ve Altınkum plajı. Akçay'ın küçük meydanı çevresinde yer alan merkez plajına ek olarak hemen yanındaki Altınkum plajı ise altın rengi ince kumlu kumsalından dolayı ilgi görüyor. 

Edremit Otogarı'ndan ve Havaalanı'ndan kolayca ulaşılabilen Akçay'da, konaklama seçenekleri çoğunlukla denize sıfır ya da yürüme uzaklığında. Beldenin merkezinde, denize sıfır konumdaki Sahra Motel, Akçay'da beach club ve özel iskelesi olan nadir tesislerden.  

Akçay'ın içinden geçerek denize karışan Manastır Çayı ve Zeytinli Çayı, görülmesi gereken doğal ve tarihi alanları da çevresinde barındırıyor. Manastır Çayı üzerinde yer alan Kızılkeçili Köyü, asırlık çınar ağaçları altındaki piknik alanları nedeniyle tercih edilirken Zeytinli Çayı'na adını veren Zeytinli kasabası eski zeytinyağı fabrikaları ve taş evleri ile biliniyor. 

Tarihi alanları keşfetmekten hoşlananlar Altınoluk ve Akçay arasındaki Antandros Antik Kenti'ni de ziyaret edebilir. Mozaiklerden ve lahitlerden meydana gelen antik kent kültür turizminin önemli noktalarından biri.